Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Příroda Hrubého Jeseníku: jedinečný a ohrožený klenot
Zpět do kategorie: AKTUALITY

Po úspěšných letošních expozicích v Šumperku a v Olomouci je výstava Divoká krása Jeseníků od 13. 9. 2017 k vidění v krásných prostorách Muzea Zábřeh. Slavnostní vernisáže se zúčastnilo padesát obdivovatelů jesenické přírody a v nabitém programu většina vydržela až do 19 hod.

Originální expozice Divoké krásy Jeseníků zaplnila hned tři historické místnosti muzea. Prostřednictvím nevšedních fotografií Ondřeje Bačíka     a bohatých přírodních sbírek organizátorů zde mohou návštěvníci obdivovat evropsky významnou přírodu hor. Na místě jsou připraveny desítky atraktivních exponátů ptáků a savců (včetně orla skalního, tetřeva či sokola), nebo sada paroží jesenických jelenů s vývojem jejich růstu až do úctyhodné velikosti čtrnácteráka. Pozoruhodná je i sbírka map a publikací o Jeseníkách od padesátých let 20. století až do současnosti. Součástí expozice jsou i videa z fotopastí zachycující život divokých zvířat v horách a dále samostatná část o vlivu člověka na přírodu Jeseníků.

Vernisáž byla rovněž příležitostí ke zveřejnění důležité dobré zprávy. Společnosti přátel Jeseníků se v letošním roce podařilo doložit stálý výskyt orla skalního na území CHKO Jeseníky. O tom více v samostatném článku.

FOTOGALERIE Z VERNISÁŽE JE ZDE

PLAKÁT NA VÝSTAVU KE STAŽENÍ

Výstava potrvá do 18. listopadu 2017 a jejími organizátory jsou:
Vlastivědné muzeum Šumperk:   www.muzeum-sumperk.cz
Společnost přátel Jeseníků, z.s.:  www.npjeseniky.info/uvod/

Pro více informací kontaktujte:
Ondřej Bačík,
předseda Společnosti přátel Jeseníků, z.s. 
Mobil: 604 631 563, 
obacik@npjeseniky.info