Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Příroda Hrubého Jeseníku: jedinečný a ohrožený klenot
0
0
0
0
0
0
0
Nacházíte se: Úvod

pro všechny obdivovatele  Jeseníků  vytváříme místo, kde  naleznete informace o místní přírodě, o její  výjimečné        a ohrožené kráse. Místo, kde se dozvíte o aktuálním dění v  ochraně přírody, o problematických projektech, o lesním hospodaření a také o záměru Národního parku Jeseníky, který považujeme za důležitý pro zachování nejcennějších částí přírody i pro další ekonomický rozvoj regionu.

Chceme se s vámi podělit o naše zkušenosti a fakta získaná za řadu let působení v Jeseníkách a zároveň podpořit veřejnou diskusi na tato témata.  Chceme s vámi sdílet Divokou krásu Jeseníků prostřednictvím mnoha jedinečných fotografií nebo formou přednášek a výstav. Na území Moravy a Slezska jde o největší ostrovy člověkem neobydlené divoké přírody s velkým potenciálem do budoucna. V dnešní uspěchané a přetechnizované době je právě toto fenomén, kde můžeme zažít a vidět úplně jiný svět a vrátit se tak trochu k našim kořenům… Jde o přírodní klenot, kterého bychom si měli vážit a využívat jej citlivě a rozumně. Tlak na tyto poslední ostrovy divoké horské přírody se ovšem stupňuje a jejich další osud je nejistý.

Budeme rádi za vaše názory, za vaši spolupráci a podporu.
Neváhejte nás kontaktovat.
Společnost přátel Jeseníků, z.s.

A nově jsme také na Facebooku! Užívejte si a sdílejte unikátní videa a snímky z jesenické přírody