Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Příroda Hrubého Jeseníku: jedinečný a ohrožený klenot

Během kampaně na podporu NP Jeseníky se nám podařilo téma unikátní jesenické přírody výrazně zviditelnit na regionální
i národní úrovni. Bylo natočeno celkem 25 televizních reportáží a dokumentů, množství rozhlasových reportáží a vydány byly desítky článků v elektronických a tištěných médiích s regionální a celostátní působností. Několik ukázek je níže:

Návštěva tehdejšího ministra životního prostředí Ladislava Mika dne 15. 9. 2009 (zahájení diskuse o NP Jeseníky)

 1. MŽP podporuje vznik Národního parku Jeseníky. Na jednání se starosty v Karlově Studánce to dnes řekl ministr Ladislav Miko. Obce na Jesenicku nejsou v zásadě proti, mají však obavy, zda by NP neovlivnil jejich rozvoj….reportáž České televize v pořadu Události v regionech.
  Přehrát...
 2. Zamýšlený Národní park Jeseníky začíná nabývat konkrétní podobu. Ministr životního prostředí Ladislav Miko o něm v Karlově Studánce jednal se starosty tří desítek obcí, které leží v Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Park by měl vzniknout zhruba během pěti až šesti let… reportáž POLAR televize Ostrava, s.r.o.
  Přehrát...
 3. Chráněná krajinná oblast Jeseníky je opět o něco blíž k tomu, aby se stala národním parkem. Petici za jeho vznik už podepsaly tisíce lidí. Ministr životního prostředí v úterý přímo v Jeseníkách potvrdil, že vzniku národního parku nebude bránit ani jeho úřad… reportáž TV Nova
  Přehrát...

Návštěva ministra životního prostředí Tomáše Chalupy dne 2. 5. 2011 (předání petice a pokračování diskuse o NP Jeseníky)

 1. Velká reportáž (délka cca 5 minut) ČTV v pořadu Týden v regionech ze dne 7. 5. 2011 s celkovým přehledem o tématu a o návštěvě ministra Tomáše Chalupy (je od 13 minuty pořadu, je možno posunou si dole na časové liště)

  Přehrát...

 2. Jeseník – Přes patnáct tisíc lidí podepsalo petici, která požaduje vznik národního parku Jeseníky, dnes si ji převzal ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS). Vznik parku podporuje řada místních obyvatel i podnikatelé, proti jsou někteří starostové nebo zástupci Lesů ČR, kteří se obávají dopadu na život v Jeseníkách, pokud by se ochrana přírody zpřísnila…

  Přehrát...

 3. Jeseník - Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa navštívil Jeseník, aby znovu rozpoutal debatu kolem Národního parku Jeseníky. Sešel se se zástupci obcí, lesníky, ochránci přírody i podnikateli nad otázkou, zda vyhlášení zvláště chráněného území oblasti pomůže a bude pro ni přínosem. Shodli se na tom, že vyhlášení národního parku musí předcházet podrobná diskuze...

  Přehrát...

 4. Jeseníky - Zastánci Národního parku v Jeseníkách vyrazili opět do boje. Prosazovat vyhlášení zvláště chráněné zóny budou přímo u ministra životního prostředí Tomáše Chalupy nebo zástupců Parlamentu České republiky. Patnáct a půl tisíce podpisů pod peticí, téměř sedmdesát procent kladných ohlasů v průzkumu veřejného mínění, tři besedy s veřejností a desítky jednání se starosty – to jsou výsledky jeden a půl roční práce petičního výboru za Národní park.

  Přehrát...

 5. Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa zamířil do Jeseníku. Během své pracovní cesty do Slezska dostane i petici na podporu vzniku Národního parku Jeseníky. Archy podepsalo 15 500 lidí. Lidé v petici vyjádřili veřejnou podporu záměru lépe chránit nejvyšší moravské pohoří.

  Přehrát...

 6. Událost byla tématem mnoha článků v elektronických i tištěných médiích. Za všechny uveďme tiskové prohlášení, které vydala Česká tisková kancelář a které převzala řada dalších médií, např. Ekolist:

  Přehrát...

Příklady dalších televizních reportáží a dokumentů o NP Jeseníky:

 1. Dne 7. 4. 2010 odvysílala Česká televize dokument (délka cca 15 minut) o možném vyhlášení Národního parku Jeseníky:

  Přehrát...

 2. Dne 9. 10. 2011 odvysílala Česká televize dokument (délka cca 10 minut) o NP Jeseníky:

  Přehrát...

 3. Dne 20. 11. 2011 odvysílala Česká televize dokument (délka cca 10 minut) o záměrech výstavby větrných elektráren a nové přečerpávací elektrárny na hřebenech Hrubého Jeseníku:

  Přehrát...

 4. Dne 27. 11. 2011 odvysílala Česká televize dokument (délka cca 10 minut) o horských smrkových pralesích a o NP Jeseníky:

  Přehrát...

 5. Reportáž ČTV o jednání poslanců v České Vsi v Jeseníkách dne 18. 5. 2011 (předání petice za NP Jeseníky poslancům):

  Přehrát...

 6. Velká reportáž (cca 10 minut) ČTV v pořadu Události v regionech plus ze dne 12. 5. 2011:

  Přehrát...

 7. Reportáž ČTV o velké veřejné besedě v Šumperku vysílanou v pořadu Události v regionech dne
  4. 3. 2010 naleznete zde:

  Přehrát...

 8. Reportáž ČTV o velké veřejné besedě v Jeseníku vysílaná v hlavních Událostech dne 26. 4.2010:

  Přehrát...

 9. Reportáž České televize o velké veřejné besedě v Rýmařově vysílaná v Událostech v regionech dne 23. 6. 2010 (reportáž je od 12 minuty pořadu, je možno posunout si dole na liště):

  Přehrát...

 10. Velká reportáž ČTV vysílaná v pořadu Týden v regionu dne 1. 5. 2010 (od 15 minuty pořadu, je možno posunout si dole na liště):

  Přehrát...