Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Příroda Hrubého Jeseníku: jedinečný a ohrožený klenot
Datum: 8. 12. 2014

V průběhu letošního roku se návštěvníci při svých cestách často setkávali s pracovními stroji a s cestáři, kteří opravovali zdejší cesty. Mnohé z nich byly dlouhodobě v nevyhovujícím stavu a řada z nich byla poničena loňskými povodněmi.

Rekordní množství prací na cestách bylo dáno kumulací několika projektů podpořených z fondů EU. Celkem jsme opravili 89 kilometrů cest za bezmála 71 milionů korun.

Podařilo se nám získat dotace na opravy řady lesních cest, turistických chodníků i loňských povodňových škod,“ uvedl ředitel Správy Krkonošského národního parku Jan Hřebačka. „Povětšinou se jednalo o opravy poničeného povrchu cest a opravu podélného nebo příčného odvodnění. Používali jsme běžné technologie, ale také v horách osvědčené štětování,“ upřesnil Hřebačka. Cílem všech těchto prací je zamezení další devastaci cest a také zvýšení komfortu pro návštěvníky hor.

V příštím roce budou pokrčovat projekty obdobného charakteru ještě na dalších 50 km cest.

Projekty byly, resp. jsou spolufinancovány Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Originál článku naleznete ZDE.