Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Příroda Hrubého Jeseníku: jedinečný a ohrožený klenot
Zpět do kategorie: AKTUALITY

Prostory Mendelova sálu Vlastivědného muzea Olomouc se staly ve čtvrtek 9. března dějištěm krásného setkání. Zhruba 90 přátel Jeseníků zaplnilo v 17 hod. výstavní síň a vyznalo svůj obdiv Divoké kráse Jeseníků. Zdravici od hejtmana Olomouckého kraje předal všem přítomným náměstek hejtmana, Milan Klimeš, který je rovněž velkým obdivovatelem nejvyšších moravských hor. Autor výstavy, Ondřej Bačík, zdůraznil evropskou jedinečnost jesenické přírody a potřebu citlivého přístupu k horám.

Originální výstavu organizuje Společnost přátel Jeseníků, z.s. ve spolupráci s Vlastivědným muzeem Olomouc. Pro návštěvníky je k dispozici až do 30. 4. 2017. Kromě 80 jedinečných velkoformátových fotografií, které představují největší ostrovy divoké přírody na Moravě, jsou k vidění exponáty vzácných druhů ptáků, sada paroží jesenických jelenů, vzácná sbírka map a knih o Jeseníkách nebo unikátní videa jesenických divokých zvířat z fotopastí Společnosti přátel Jeseníků.

Olomoucká expozice navazuje na nedávnou výstavu v Šumperku, kterou       v místním Vlastivědném muzeu shlédlo celkem 555 návštěvníků   a dalších zhruba 160 lidí se zde účastnilo dvou navazujících přednášek o divočině.

Vernisáž výstavy v Olomouci se báječně vydařila,
děkujeme všem příznivcům za skvělou atmosféru.
Ať žije Divoká krása Jeseníků!

FOTOGALERIE z vernisáže výstavy ve Vlastivědném muzeu Olomouc.

Autor fotografií:  MgA. Pavel Rozsíval

Akce měla slušný mediální ohlas (Česká televize, Český rozhlas a MF Dnes).
Pěkný článek vyšel 18. 3. 2017 v MF Dnes.