Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Příroda Hrubého Jeseníku: jedinečný a ohrožený klenot
Zpět do kategorie: AKTUALITY

23.3. 2016  Brno

Další ročník úspěšného cestovatelského festivalu Expediční kamera zaplnil ve dnech 22. a 23. 3. 2016 prostory krásného Univerzitního kina Scala v centru Brna. Místní pořadatelé, spolek Naboso, se rozhodli zařadit do programu velmi netradiční téma – přírodu Jeseníků.
A v konkurenci mnoha exkluzivních filmů a přednášek s tématy z celého světa měla právě přednáška „Jeseníky – největší moravská divočina“ velký úspěch. Během hodinové prezentace se zhruba 300 diváků dozvědělo, proč je příroda Jeseníků evropsky mimořádná a obsah i formu podání prezentace publikum ocenilo mohutným potleskem a nadšením.
„Bouřlivá odezva diváků mne velice potěšila a musím říct, že jsem si tu atmosféru a příjemné prostředí vychutnal. Nejdříve jsme měli obavu, jak tohle téma v tak ostré světové konkurenci lidé přijmou, ale během přednášky se podařilo vytvořit skvělou atmosféru a lidi byli moc fajn. Je vidět, že téma jesenické přírody veřejnost zajímá,“ komentoval akci Ondřej Bačík, autor přednášky a předseda Společnosti přátel Jeseníků.
Po přednášce měli účastníci festivalu možnost získat materiály a další informace na stánku o přírodě Jeseníků.

Fotogalerie z Expediční kamery a přednášky.

Odkaz na festival a přednášku:
https://www.facebook.com/events/1187447361283462/permalink/1232362150125316/