Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Příroda Hrubého Jeseníku: jedinečný a ohrožený klenot
Zpět do kategorie: AKTUALITY

Plný sál - 150 lidí a Divoká krása Jeseníků! To byl včerejší večer v Kině Retro v Zábřehu na Moravě. Příroda Jeseníků, její ničení a ochrana veřejnost zajímá a to je jeden z cílů, proč to všechno děláme. Informovat a zapojit veřejnost do dění a společně chránit naše jedinečné Jeseníky. 

Veřejné akce, které pořádá Společnost přátel Jeseníků, z.s. ve spolupráci s místními partnery, plní sály a přitahují pozornost veřejnosti. Tak tomu bylo nejen v Zábřehu, ale nedávno také v Brně nebo ve Šternberku.

Přednášky o Divoké kráse Jeseníků představují veřejnosti mimořádné záběry horské přírody a poskytují mnoho informací o vzácném světě rašelinišť, přirozených horských lesů a pralesů a vysokohorské tundry. Přednášky ale také otvírají řadu citlivých témat o ničení přírody Jeseníků, např.  plošné odlesňování hor v důsledku kůrovcových těžeb nebo ničení přirozených horských bučin úmyslnými těžbami. Zároveň jsou pro návštěvníky příležitostí shlédnout jedinečná videa ze života divokých zvířat v Jeseníkách.

Děkujeme moc všem za účast a za podporu! A děkujeme rovněž partnerům, v Zábřehu konkrétně společnosti Zábřežská kulturní, s.r.o. a šéfovi Zdeňkovi Davidovi. Spolupráce na profesionální úrovni.

Plakát k akci ke stažení