Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Příroda Hrubého Jeseníku: jedinečný a ohrožený klenot
Zpět do kategorie: AKTUALITY

Ve středu 16. 11. se sice venku čerti ženili, ale v prostorách Místní knihovny Libiny vládla skvělá a přátelská atmosféra. Vernisáž výstavy Divoká krása Jeseníků zaplnila prostory klubovny, kde v 17 hod. uvítala paní knihovnice Miroslava Kunešová na 40 účastníků. Slova se ujal pan Ondřej Bačík, předseda Společnosti přátel Jeseníků a autor výstavy, který pak ve vedlejších místnostech knihovny představil samotnou výstavu, její obsah a poslání. Samozřejmě nechyběl slavnostní přípitek na počest Jeseníků a následná prohlídka výstavy.

V prostorách klubovny pak navázala přednáška autora výstavy s podrobným výkladem a popisem tří největších klenotů jesenické přírody: svět rašelinišť, horských lesů a pralesů a vrcholového bezlesí. Během diskuse vyjádřili účastníci své nadšení z promítaných záběrů zachovalých částí CHKO Jeseníky. Zároveň vyjádřili velké znepokojení nad některými problémy v ochraně přírody, zejména z hlediska tvrdých těžebních postupů v lesích CHKO Jeseníky, a vyjádřili přání, aby Správa CHKO aktivně tyto problémy řešila. Mnozí z účastníků se zaregistrovali do kontaktního formuláře a chtějí být informováni o dalším vývoji v ochraně přírody v Jeseníkách. Akce skončila ve 20 hodin, ovšem výstava bude pro veřejnost přístupná až do            17. 12. 2016!

Velké poděkování za spolupráci při organizacI akce patří Místní knihovně Libina a jejím zaměstnancům, zejména paní Miroslavě Kunešové.   

Akci organizují:
Společnost přátel Jeseníků – www.npjeseniky.info
Místní knihovna Libina -      http://www.knihovnalibina.webk.cz/

PLAKÁT K VÝSTAVĚ KE STAŽENÍ

FOTOGALERIE Z VERNISÁŽE VÝSTAVY: