Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Příroda Hrubého Jeseníku: jedinečný a ohrožený klenot
Zpět do kategorie: AKTUALITY

                                                           Tisková zpráva Společnosti přátel Jeseníků

JESENÍKY, 29. 10. 2015 - Obdivovatelé přírody Jeseníků mají novou příležitost dozvědět se zajímavé informace o těchto horách. Na jednom místě mohou nalézt údaje o výjimečné i ohrožené přírodě Jeseníků, o aktuálním dění v oblasti ochrany přírody, o lesnickém hospodaření,  o různých projektech vč. záměru Národního parku Jeseníky.

To a řadu dalších věcí nabízí projekt „Divoká krása Jeseníků“, který během října spustila Společnost přátel Jeseníků. Nosnou částí projektu jsou nově zrekonstruované stránky www.npjeseniky.info, které prošly rozsáhlou grafickou i obsahovou rekonstrukcí a návštěvníkům nabízí moderní a atraktivní vzhled i přehlednou orientaci. Na poutavých záběrech zachycuji jedinečnost jesenické přírody a nově dokonce umožňují nahlédnout do života divokých zvířat. Společnost přátel Jeseníků totiž již 2,5 roku realizuje projekt „Monitorování života v jesenické divočině“ a jeho výsledky se chystá v rámci současné kampaně zveřejnit. „Ochutnávky“ nevšedních záběrů jsou k dispozici již nyní.

Společnost přátel Jeseníků zve širokou veřejnost rovněž na aktuálně probíhající sérii přednášek o divočině, která čerpá ze zkušeností z výprav do Severní Ameriky a zároveň z mnohaletého pozorování přírody Jeseníků. Nejbližší promítání s názvem „Divoká krása Jeseníků“ se koná v úterý               3. 11. 2015 od 17 hod. v budově Kulturního centra KKC Rapotín. V případě zájmu je možné atraktivní promítání o divočině objednat a uskutečnit kdekoliv v Jeseníkách nebo kdekoliv na Moravě a ve Slezsku. Pozvánky na aktuální přednášky jsou publikovány na webu.

Ondřej Bačík, předseda organizace, k tomu uvedl:

„Chceme vytvořit místo se zajímavými informacemi o přírodě Jeseníků a usnadnit lidem pátrání po důležitých údajích. Rádi se podělíme o zkušenosti    i o fakta získaná během naší činnosti a také o nevšední scenérie našich hor. Příroda Jeseníků je mimořádná i ohrožená. Je útočištěm pro poslední větší ostrovy divoké přírody na Moravě a ve Slezsku. Zaslouží si proto naši úctu a odpovídající péči. Uvítáme k těmto tématům názory i spolupráci veřejnosti     a institucí.“  

Rekonstrukce webu proběhla ve spolupráci s brněnskou společností Váš prostor, s.r.o.
www.vasprostor.cz 

 

Originál tiskové zprávy ve formátu PDF