Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Příroda Hrubého Jeseníku: jedinečný a ohrožený klenot
Zpět do kategorie: AKTUALITY

Olomouc, 19. 4. 2016

Putovní výstava Divoká krása Jeseníků je aktuálně ke shlédnutí na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci (ul 17. listopadu č. 12). Obdivovatelé divoké přírody ji naleznou v prostorách před Katedrou geografie ve 2. podlaží moderní budovy fakulty. Právě tady se od 18hod. uskutečnila vernisáž výstavy za účasti autora fotografií pana Ondřeje Bačíka.
 

Výstava „Divoká krása Jeseníků“ je tvořena zejména velkoformátovými fotografiemi, které zachycují to nejkrásnější z přírody nejvyšších moravských hor. Průvodní texty pak popisují evropskou výjimečnost přírody Jeseníků a rovněž její ohrožení a mizející krásu. Fotografie poodhalují málo známá místa našich hor a zachycují nevšední scenérie a život divokých zvířat. Ve třech tématických částech výstava návštěvníky seznámí s nejvýznamnějšími klenoty jesenické přírody, kterými jsou horská rašeliniště, přirozené horské lesy a pralesy a vysokohorská tundra (tzv. bezlesí). Výstava je připravena jako putovní pro obce i instituce.
V případě zájmu je možné ji objednat a zorganizovat i u vás.

Výstava v Olomouci potrvá do konce května 2016. Akci organizují:
Katedra geografie Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci
a Společnost přátel Jeseníků – www.npjeseniky.info

Plakát k výstavě ke stažení.

Fotogalerii z vernisáže naleznete zde.